Van aki még nem ismeri a Bleachet? Nem baj a verekedős játékokat mindenki szereti.:)
Kezdjük az alapoknál. Mi is az a Bleach? Ez egy anime, ami röviden arról szól, hogy az emberi világon kívül létezik a másvilág, azaz a Lelek világa. Ide kerül minden meghalt ember lelke. De, mint tudjuk egyes lelkek a földön ragadnak, és vannak olyan lelkek akik gonosszá változnak és lidérc lesz belőlük. Mivel a lidércek nem csak a kósza szellemekre veszélyesek, hanem gyakran az élőkre is, létezik egy Halálistenek nevezetű "társaság", akiknek az a feladata, hogy legyőzzék a lidérceket és a másvilágra küldjék a kóbor lelkeket. Na, itt kezdődik történetünk egy átlagos fiúval, Ichigoval aki történetesen látja a szellemeket is. Egy nap összetalálkozik egy Halálistennel, Rukiával és mivel egy lidérc a családját fenyegeti, a halálisten kölcsönadja neki az erejét, hogy legyőzhesse. Így lesz hát Kurosaki Ichigo, helyettes halálisten.
Miután bekapcsoltuk a játékot és lement az egyébként fergeteges intro, bejön egy szolid kis menü, szépen olvasható menüszavakkal, háttérben egy nagy fehér toronnyal. Ha ráállunk egy menüpontra, akkor bizony Kurosaki Ichigo angol szinkronhangja is bemondja nekünk hol vagyunk. Választhatunk Sztori mód, Arcade mód, Versus mód, Training mód, Challange mód között. Ezek mind a harcos részei a játéknak. Alatta pedig rendezhetjük a harci kártyáinkat, betérhetünk Urahara boltjába, a Galériába vagy a Beállításokba. Na, akkor nézzük sorba. A Sztori módban egy, már az animét nézők számára ismerős történetet játszhatunk le (a 2. évadot. Az első évadot elmesélik a sztori mód elején). Pontosabban néhány párbeszédes rész után a sztoriban is átélt harcokat vívhatjuk meg Ds-en. Hogy szinte minden főbb szereplő kapjon szerepet a sztori módban mindenki kap egy külön chaptert, ahol az ő szemszögéből ismerhetjük meg az eseményeket. Az arcade módban a kiválasztott karakterünkkel harcolhatunk végig egy sor erős ellenfélen pontokat szerezve. A versus módban van lehetőség az online és az wireless multiplayerre. egyszerre 4-en harcolhatnak egymás ellen. A training módban gyakorolhatunk ahogy akarunk, míg a challange módban gombkombinációkat kell teljesítenünk. A harci kártyák paklijának rendezésére majd kitérek a harcrendszernél, mert csak ott fontos, hogy milyen kártyákat pakoltunk egybe. Urahara bolt viszont érdekesség. Itt ugyanis a játék különböző részeiben szerzett pénzünkért vásárolhatunk harci kártyákat, vagy hangokat, zenéket és képeket a galériánkba. A Galéria, meg mint sejthetitek egy olyan hely ahol animéből kivett képeket, official artokat, zenéket, hangokat és egyéb dolgokat gyűjtögethetünk. Mert gyűjtögetni jó. :) Az Options menüt meg sztem senkinek se kell bamutatni, mindenkit tudja mire is való.:D
Harcrendszer:
Talán nem 3Ds HKG (hűdekirálygrafika), hanem csak GBA spriteszerű kis képek egy rajzolt háttéren, de ezek remekül ki lettek dolgozva. Véleményem szerint nem is kell több a játékhoz. Tökéletesen lehet így is élvezni a harcokat és minden teljesen kinézhető. A karakterek képei is mindig folyamatosan mozognak, fújja a ruhájukat a szél stb, így nincs olyan érzése az embernek, hogy papírbábukat ugráltat. Harcolni viszont már kicsit nehezebb. A tutorialban megismerkedhetünk a kezeléssel. Jobbra-balra mozogni mindenki tud, még tán ugrani és guggolni is, de ettől még nem volna élvezetes egy harc. Itt ugyani duplaugrás, villámlépés (az ellenfél mögé kerülünk egy gombnyomással) dashelés, guggolva ugorva kardozás/védés minden van. Ezen kívül minden karakternek a magához való speciális támadásai is megvannak. Persze mind egytől egyik az animében is ismert támadásokról mintázva. Felül van a két HP csík, alatta egy kisebb csík méri a szellemi energiát(ez a speckós támadásokhoz kellő üzemanyag, amit azzal szerzünk, ha ütjük az ellenfelet). A bal alsó sarokban pedig egy fáradtságot mérő sáv, hogy azért ne tudjon mindenki úgy rohangálni folyamatosan mint egy mérgezett egér. Na de hogy is kell irányítani? Alapvetően a DS iránygombjait használjuk mozgásra és ugrásra. A másik oldalt levő AXY gombok az támadások, míg a B gomb a villámlépés. A speciális támadásainkat pedig ezek gombkombinációjával hívhatjuk elő (pl.: balra-le-A). No de akkor minek is van az alsó képernyő? Ha manuális kezelést állítunk be az alsó képernyőn a harci kártyákat láthatjuk, amiket egy érintéssel felhasználhatunk. Vannak lélekerő növelők, gyorsítók erősítők vagy éppen az ellenfelet gyengítő kártyák is. Ha viszont Automatikus módot választunk, máris megkönnyíthetjük a játékot, mert bizony felsorakoznak a speciális támadások gombjai, melyeket gombkombinációk nélkül is az alsó képernyőre nyomással elsüthetünk. Ugye mennyire praktikus? Ha valaki jobb szeret hardcore módon játszani az gombkombinációkat nyom, aki meg nem ennyire ügyes, az az alsó képernyőt böködi. Az alap speciális támadások mellett vannak szupertámadásaink is, melyekhez több energia kell és sokkal nagyobb erőt fejtenek ki. A harc végeztével pedig jutalmul pénzt és további harci kártyákat kaphatunk. Szerintem jól kigondolták.
Grafika/hangok:
Az anime stílusú játékok általában nagyon sikeresek. De ez igaz azokra a játékokra is amik sikeres animéket dolgoznak fel. A SEGA ezúttal is jót alkotott. Az animés karakterek és spire-tok nem foglalnak sok helyet mégis remekül kinézhetőek és szépek. Igazán élvezetes vele játszani. De a pörgős zenék is mindig jól illeszkednek a szövegelések és a harcok alá. Az pedig, hogy minden karakternek legalább 30 féle szinkronos beszólása is benne van a játékba, illetve a menük szövegét is állíthatjuk ki mondja be, ismét egy nagy piros pontot érdemel. (komolyan még a disznónak is benne van a szinkronja XD)